Pradžia

Sėkmės istorijosSpausdinti

Verslo idėją pakišo nemaloni patirtis su vaikų darželiais

Verslo idėją pakišo nemaloni patirtis su vaikų darželiais

Norinčių pradėti verslą žmonių visuomet yra keliolika, jei ne keliasdešimt kartų daugiau nei tų, kurie iš tiesų ryžtasi tokiam žingsniui. Kodėl veikia tik maža dalelė norinčių? Pradėti verslą gali ne bet kas – tam reikia užsispyrimo, motyvacijos ir kryptingo tikslo siekimo. Bent jau taip sako savo svajonių vaikų darželį įkūrusi Gintarė Visockė-Vadlugė.

Pasigedo asmeninio dėmesio vaikams

Prisimindama, kaip gimė jos darželis „Prasminga vaikystė“, G. Visockė-Vadlugė juokiasi, jog iš pradžių net pati nepastebėjo judanti link nuosavo verslo. Keturis aukštuosius baigusi ir save daugybėje darbų išbandžiusi moteris galiausiai pastebėjo, kad visus juos jungia vienas dalykas – vaikai.

„Tik pati augindama vaiką supratau, kaip mažiausiųjų auklėjimo sistemą būtų galima dar labiau patobulinti. Nusprendžiau, jog noriu pagal savo filosofiją įkurti darželį ir pradinę mokyklą, kur vaikai gautų nuoseklų ir sustiprintą socialinį-emocinį ugdymą, būtų skatinami bendrauti, o tėvai galėtų skirti didesnį dėmesį savo vaikams“, – apie verslo priešistorę pasakoja G. Visockė-Vadlugė.

Pasak jos, vaikų auklėjimo sistemoje akis labiausiai badė pernelyg didelės grupės, neleidžiančios kiekvienam vaikui skirti pakankamai dėmesio. O toks metodas galiausiai sukuria aplinką, kurioje tobulėti turintis mažametis privalo griežtai laikytis dienotvarkės, tačiau vargu ar tai darydamas ko nors išmoksta.

Auklėtojai – išvien su tėvais

„Mūsų darželio grupėje yra vos 15 vaikų ir du juos prižiūrintys suaugusieji, kurie kiekvienam suteikia pakankamai individualaus dėmesio. Nuo įprasto valstybinio darželio skiriamės ir tuo, jog didelį dėmesį skiriame tėvų ir vaikų bendravimui – tėvai kiekvieną dieną gauna informaciją apie savo vaikus. Taip siekiame, kad auklėtojai ir tėvai dirbtų tą patį darbą, vieni kitiems padėdami, o ne stengdamiesi kiekvienas sau“, – savo filosofiją aiškina verslininkė.
Anot jos, svarbu nepamiršti ir fakto, kad mažas vaikas į spaudimą reaguos ne taip, kaip suaugusysis, tad jauname amžiuje itin svarbu sukurti aplinką, kurioje motyvuojamas jis pats norėtų mokytis ir sužinoti naujos informacijos.

Pagelbėjo paskola verslo naujokams

Tačiau šiandien vis didesnio populiarumo sulaukiančios „Prasmingos vaikystės“ galėjo ir nebūti – finansavimas, koją pakišantis ne vienam jaunam verslininkui, dar sunkiau gaunamas tokiai specifinei įstaigai kaip vaikų darželis. G. Visockė-Vadlugė prisimena net nebandžiusi kreiptis į bankus, kadangi finansavimo reikėjo pačioje verslo pradžioje, t. y. tuo metu, kai šiems suteikti paskolą pernelyg rizikinga.

Ieškodama, kas galėtų finansuoti projektą, verslininkė kreipėsi į įmonę „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA).
„Gavome visą reikiamą informaciją, konsultacijas, patarimus ir finansinę pagalbą – mums buvo suteikta Verslumo skatinimo fondo 2014-2020 m. paskola, kuri puikiausiai atitiko mūsų poreikius. Būtent ši priemonė yra orientuota į fizinius asmenis arba mažas įmones, kurios nori pradėti arba vystyti iki 1 metų veikiantį verslą“, – prisiminimais dalijasi G. Visockė-Vadlugė.

Pasakodama apie savo patirtį su INVEGA, G. Visockė-Vadlugė prisimena kreipusis į vieną iš LKU grupės kredito unijų, kurioje gavo nemokamas konsultacijas dėl verslo plano parengimo ir įgyvendinimo. Tuomet su kredito unija tereikėjo susitarti dėl finansavimo ir sutvarkyti kitus formalumus.

Mintyse – plėtros planai

Paklausta apie patarimus verslą norinčiam pradėti jaunimui, jauna moteris nedvejodama sako, jog svarbiausia – atrasti savo nišą ir visas jėgas skirti veiklai, kurioje gali geriausiai parodyti savo privalumus.

„Su vaikais ir dirbu būtent todėl, jog čia visuomenei galiu duoti geriausia, ką turiu. Pradedant verslą neužtenka vien teorinių žinių, reikia žinoti ir kaip viskas veikia praktiškai. Tuomet belieka save motyvuoti“, – teigia G. Visockė-Vadlugė.

Dirbdama mėgstamą ir mylimą darbą jauna verslininkė jau gali džiaugtis pirmaisiais sėkmingo verslo rezultatais ir svajoti apie naujas plėtros galimybes – susidomėjimas „Prasminga vaikyste“ šiandien toks didelis, jog jos vadovė galvoja apie vyresnių klasių įtraukimą.