Pradžia

NaujienosSpausdinti

Naujai įsteigtas rizikos kapitalo fondas investuos į verslo plėtrą

Naujai įsteigtas rizikos kapitalo fondas investuos į verslo plėtrą

 

UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) ir „LitCapital“ komanda pasirašė sutartį dėl naujo rizikos kapitalo fondo „LcX Opportunity Fund“ steigimo. Naujai įsteigtas rizikos kapitalo fondas įgyvendins Ūkio ministerijos finansinę priemonę „Plėtros fondas II“, skirtą verslo plėtrai finansuoti.  

 

Planuojamas minimalus šio fondo dydis 25 mln. EUR, iš kurių 16,18 mln. EUR viešojo sektoriaus lėšų investuos „Invega“, o likusią dalį – „LitCapital“ komanda ir kiti privatūs investuotojai.

„Šia finansine priemone siekiame padidinti labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms skirto finansavimo pasiūlą ir sumažinti šiuo metu rinkoje esantį alternatyvaus finansavimo trūkumą. Įmonės galės gauti verslo plėtrai reikalingas lėšas, papildomas žinias bei reikalingus kontaktus iš investuotojo, t. y. visa tai, kas padės joms augti“, – sako „Invegos“ generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

Plėtros fondas II yra įgyvendinamas per fondų fondą „Verslo finansavimo fondas, finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo”, kurio valdytoja yra „Invega“, o steigėjos – Ūkio ministerija kartu su Finansų ministerija ir „Invega“. Verslo finansavimo fondas finansuojamas ES fondų lėšomis pagal 2014–2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programą Lietuvoje.

„Invega“ įgyvendina ir administruoja įvairias finansines priemones, skirtas verslo finansavimui skatinti, kurios finansuojamos iš ES fondų, nacionalinio biudžeto arba iš jau kartą panaudotų ir į nacionalinius ar kitus fondus grįžusių lėšų.