Pradžia

Kuriu versląSpausdinti

Saugumas, ekologija, estetika – viskas svarbu, įrengiant baseinus ir fontanus

Saugumas, ekologija, estetika – viskas svarbu, įrengiant baseinus ir fontanus

Jei mėgstate vandens pramogas, geriausių šalies baseinų pristatinėti jums nereikia. Greičiausiai esate apsilankę ir bent viename įmonės „Poolpro“ (UAB „Tvarkdarys“) įrengtų baseinų, kuriuos galima surasti visoje Lietuvoje: sporto kompleksuose, SPA centruose, sanatorijose, viešbučiuose. Šios įmonės įkūrėjas ir vadovas Vytenis Kveselaitis tikina, kad netrukus duris atvers ir jų rekonstruotas Lazdynų daugiafunkcinis plaukimo centras Vilniuje, darbai vyksta ir Kauno Žalgirio plaukimo centre.

Subūrė profesionalų komandą

Pats baseinus, fontanus, SPA visoje Europoje projektuojančios ir įrenginėjančios įmonės „Poolpro“ direktorius V. Kveselaitis baseinuose lankosi retai. Kaip prisipažįsta, tik su šeima.

„Baseine sunkiai galiu pailsėti. Baseinai man –  tai darbas, nes lankydamasis baseine kilnoju groteles, judinu apdailines detales, bandau įvairių funkcijų valdymą. Ieškau prie ko prikibti ir įvertinu, kas padaryta gerai, nepriklausomai ar tai mūsų projektas, ar kolegų“,  – šypsojosi V. Kveselaitis.

Verslininko pažintis su baseinais prasidėjo prieš šešiolika metų, kai įmonė pradėjo tiekti chemikalus baseinų priežiūrai, po to ėmėsi baseinų įrangos priežiūros, kol galiausiai subūrė profesionalų komandą ir ėmėsi projektuoti ir montuoti baseinus, SPA centrus ir fontanus.

„Pasirūpiname absoliučiai viskuo, kad klientai galėtų mėgautis vandens pramogų teikiamais malonumais. Pagal užsakovų pageidavimus padedame išgvildenti idėją, parengiame projektą, pasiūlome ir išrenkame geriausias medžiagas bei įgyvendiname darbus – lieka tik mėgautis vandens malonumais“, – pasakojo V. Kveselaitis.

Papildomos lėšos padeda plėsti rinkas

Šiandien rinkoje gerai žinoma bendrovė pasinaudojo valstybės teikiamomis finansavimo galimybėmis – INVEGOS administruojama paskola „Alternatyva“. „Alternatyva“ leidžia smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams, kurie negali pasiskolinti iš tradicinių finansuotojų, gauti itin patrauklią ir konkurencingą finansinę pagalbą per alternatyvaus finansavimo teikėjus. Verslininkai gali pasiskolinti savo verslo poreikiams už ne didesnes kaip 7 proc. palūkanas iki 60 mėn. terminui. Finansavimas teikiamas kaip paskola, faktoringas arba finansinė nuoma (lizingas).

„Alternatyva“ yra tvari finansavimo priemonė, nes paskolintos valstybės lėšos  sugrįžta kartu su palūkanomis, ir vėl lėšas galima skolinti pakartotinai arba investuoti į kitus verslus ir taip prisidėti prie nuolatinio Lietuvos verslo augimo ir plėtros.

Gautas finansavimas „Poolpro“ vienu metu leidžia sėkmingai darbuotis keliuose objektuose ir net keliose šalyse. Neseniai įmonės specialistai skraidė tarp 5 šalių. Be objektų Lietuvoje, rūpinosi baseinų ir SPA įrengimu Vokietijoje, Baltarusijoje, Prancūzijoje ir Kazachstane.

Išskirtiniu V. Kveselaitis vadina įmonės kūrinį Vokietijoje, kur baseiną teko įrengti kalne – trys jo sienas sumontavo iš akrilo. „Dirbame ir mokomės. Bendradarbiaujame su architektais, kiekviename objekte stengiamės padaryti kažką naujo“, – sakė baseinų specialistas.

Padeda įvertinti kaštus

Kad ir kokių fantazijų klientas turėtų, V. Kveselaitis jam neskuba sakyti „Ne“. Tačiau baseinų ir SPA įrengimas – nėra pigus malonumas. Įmonės klientai dažnai neįvertina savo biudžeto, ir kitų aplinkybių: kiek reikėtų skirti pinigų baseino įrengimui, užmiršta, kad papildomai kainuoja inžinerinė dalis, apdaila, vėdinimas.

Užsakovui tenka suteikti informaciją ir kiek kainuos pageidaujamo baseino išlaikymas, o su privačių komercinių objektų savininkais diskutuoti, kaip baseinas uždirbs pajamų ir kokių papildomų funkcijų jam reikia.

„Itin atidžiai patariame rinktis vietą, kartais net atsisakyti baseino. Tai būtina įvertinti, kad baseinas kuo ilgiau tarnautų ir jam reikėtų mažiau priežiūros, kuo daugiau sistemų veiktų automatiškai“, – aiškino V. Kveselaitis.

Rūpinasi ekologija ir saugumu

Verslininkas pasidžiaugė, kad vis daugiau klientų rūpinasi ekologija: stengiasi taupyti vandenį ir elektrą, renkasi draugiškus žmogui chemikalus vandeniui valyti.

„Kai kurie žmonės vengia baseinų, nes jiems nemalonus vandenį dezinfekuojančio chloro kvapas. Kitiems chloras sukelia alergiją. Tačiau vandens valymo technologijos tobulėja, chloro reikia vis mažiau. Savo klientams jau siūlome modernią valymo sistemą, kurioje įprastas kvarcinis smėlis pakeistas specialiais stiklo rutuliukais“, – dėstė V. Kveselaitis.

Bendrovė „Poolpro“ pirmoji į Lietuvą atvežė ir Skandinavijos šalyse jau naudojamą prevencinę skendimo aptikimo sistemą. Jei žmogus būna per ilgai paniręs po vandeniu, ši sistema apie tai įspėja aliarmu.

Anot V. Kveselaičio, baseine, kur sumontuotos tokios sistemos, bus tikrai saugu, nes sistema saugos nuo žmogiškosios klaidos, kai baseino prižiūrėtojas nepastebi skęstančiųjų. O ir atsiperkamumo niekaip nepamatuosi, jei tik bus išgelbėta nors viena gyvybė.

Traukos centras  fontanai

Įmonės „Poolpro“ vadovas neretai nustebina klientus, kad namuose pats neturi įsirengęs baseino, nes dažnai būna gamtoje ir mėgsta plaukioti ežere. Tačiau pastaraisiais metais mintis įsirengti baseiną sau jau pribrendo.

Dirbtiniai vandens telkiniai ir įvairūs fontanai – dar viena įmonės „Poolpro“ vizitinė kortelė.

„Fontanas – dar individualesnis dalykas nei baseinas. Specialia programine įranga valdomos srovės, muzika ir apšvietimas, neretai architekto paslėpta idėja gali papasakoti istoriją, tampa traukos centru, kviečia atsigaivinti. O praeivį pritraukia ne tik muzika ir šviesos, bet ir galimybė pačiam jį valdyti, užsakyti muziką – srovių ir šviesų šokį“, – pasakojo V. Kveselaitis.

Muzikinis fontanas – atpalaiduoja, ramina, džiugina, palieka gilų įspūdį. Jei norisi, kad  vandens  telkinys  sukurtų  dar  daugiau teigiamų emocijų,  V. Kveselaitis siūlo jame įrengti plaukiojantį fontaną. Dažną džiugina tai, kad šie fontanai yra gana paprastai ir greitai įrengiami, be to, juos renkasi ir tie, kurie neturi galimybių įrengti stacionarų fontaną.

Plaukiojantis fontanas gaminamas iš neskęstančio plūduro, plaukiojančio vandens paviršiuje. Jo ypatingas išskirtinumas – po vandeniu montuojamas siurblys ir purkštukai, kurie gali sukurti skirtingų formų ar kelių pakopų vandens sroves, siekiančias dešimtis metrų.